Marka Tescil Sınıfları

34. Sınıf Marka Tescil maddeleri nedir

Marka tescil sınıfları tpe marka tescil sınıf listesi no: 34

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Nice Sınıflandırması

34. Sınıf mal / ürün (emtia) üretim grubu kodları nedir?

- Sigara, nargile, makaron üretim sektörü 

34. Sınıf Listesi www.armapatent.com

Tütün, çiğneme tütünleri, sigaralar, purolar.

Değerli metalden olanlar da dahil olmak üzere, tütün içenlere mahsus malzemeler:

Pipolar, puro ve sigara ağızlıkları, küllükler, tütün kutuları, sigara sarmak için aletleri, sigara kağıtları, nargileler, çakmaktaşları, çakmaklar, elektronik sigaralar ve bunlarla kullanılan kartuşlar.

Kibritler.

Yukarıda bahsedilen maddeler piyasada bu ürünleri imal eden yani üretenler için marka tescili başvurusu yaparken seçeceği ürün grubunun sınıfıdır.

Markanın koruma kapsamı nedir? Tescil edilen / ettirilen bir marka, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir? Marka hangi sınıf yada sınıflarda tescil olursa o sınıflardaki ürün yada hizmetlerde koruma sağlar.

Türk Patent Enstitüsü Marka Nice sınıfları, 1-34 mal (emtia) ve 35-45 hizmet (sunum) sınıflarından oluşmaktadır. Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına göre seçilmelidir.

Gerekli evrak ve belgeleri hazırlarsanız tescil işlemlerinizi aynı gün başlatabiliriz. "Marka Tescil Sınıfları" www.markatescilsiniflari.com

TwitterG+LinkedIn