Marka Tescil Sınıfları

33. Sınıf Marka Tescil maddeleri nedir

marka tescil sınıfları tpe marka tescil sınıf listesi 33 nice kodları nedir

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Nice Sınıflandırması

33. Sınıf mal / ürün (emtia) üretim grubu kodları nedir?

Gıda sektörü içki içecekleri

33. Sınıf Nace Listesi www.armapatent.com

Alkollü içecekler (biralar hariç): Şaraplar, rakılar, viskiler, likörler, alkol içeren kokteyller.

İçki çeşitleri Kırmızı Şarap, beyaz Şarap Rakı Whiskey, Rom, Cin, Tequila Vodka, Sheridans, Baileys, Campari, Votka, Tequila, Viski, Gin, Konyak, Brandy, Likör, Malibu, Saki, Liqueur, Sake, Martini, Rum, Absinth, Votka, Tekila, Sex On The Beach, Vodka, Viski, (biralar hariç).

Yukarıda bahsedilen maddeler piyasada bu ürünleri imal eden yani üretenler için marka tescili başvurusu yaparken seçeceği ürün grubunun sınıfıdır.

Markanın koruma kapsamı nedir? Tescil edilen / ettirilen bir marka, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir? Marka hangi sınıf yada sınıflarda tescil olursa o sınıflardaki ürün yada hizmetlerde koruma sağlar.

Türk Patent Enstitüsü Marka Nice sınıfları, 1-34 mal (emtia) ve 35-45 hizmet (sunum) sınıflarından oluşmaktadır. Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına göre seçilmelidir.

Gerekli evrak ve belgeleri hazırlarsanız tescil işlemlerinizi aynı gün başlatabiliriz. "Marka Tescil Sınıfları" www.markatescilsiniflari.com

TwitterG+LinkedIn