Marka Tescil Sınıfları

23. Sınıf Marka Tescil maddeleri nedir

marka tescil sınıfları tpe marka tescil sınıf  listesi

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Nice Sınıflandırması

23. Sınıf mal / ürün (emtia) üretim grubu kodları nedir?

23. Sınıf Nace Kodu Listesi  www.armapatent.com

Tekstil amaçlı büküm iplikleri; dikiş,  nakış ve örgü iplikleri, tireler, esnek iplikler.

Emtiası nedir?

İplik tekstil sektörü open end, karde ring, parlak, mat, yarı mat ve ful mat olarak;

Polyester tekstil cipsleri, ekru ve polimerden boyalı polyester poy, fdy, sim, tekstüre, hava tekstüre, düz ve bükümlü çorap, dokuma, dösemelik, kadife akrilik tip ipliklerin üretimi

Yukarıda bahsedilen maddeler piyasada bu ürünleri imal eden yani üretenler için marka tescili başvurusu yaparken seçeceği ürün grubunun sınıfıdır.

Markanın koruma kapsamı nedir? Tescil edilen / ettirilen bir marka, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir? Marka hangi sınıf yada sınıflarda tescil olursa o sınıflardaki ürün yada hizmetlerde koruma sağlar.

Türk Patent Enstitüsü Marka Nice sınıfları, 1-34 mal (emtia) ve 35-45 hizmet (sunum) sınıflarından oluşmaktadır. Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına göre seçilmelidir.

Gerekli evrak ve belgeleri hazırlarsanız tescil işlemlerinizi aynı gün başlatabiliriz. "Marka Tescil Sınıfları" www.markatescilsiniflari.com

TwitterG+LinkedIn